WYPOŻYCZALNIA  KISZEWY 13
Łukasz Grzeszczak

Wypożyczalnia sprzętu ogrodniczego i budowlanego
konin Turek ,Koło, Słupca, Września, Kalisz, Malanów, Pleszew, Rychwał, Jarocin, Uniejów, Sieradz, Kłodawa, Dobra, 
 Rębak wynajem, minikoparka wynajem, glebogryzarka wynajem, zagęszczarka wynajem
koparka łańcuchowa, wozidło wynajem

Oferta          Kontakt      Polecamy


 

Ogólne warunki najmu 

Szanowny kliencie

1. Przyjeżdżasz i zabierasz maszynę na własny koszt lub możemy Ci ją dostarczyć w cenie 2,5 zł  /każdy przejechany km W-K-W (wypożyczalnia --> klient---> wypożyczalnia)  Minimalna opłata za przywiezienie lub odbiór wynosi 20 zł   minikoparka 40 zł. Preferujemy odbiór osobisty z możliwością wynajęcia od nas przyczepki z najazdami lub pasami za 20 zł do maszyn o wadze do 400 kg
 

2. Ceny podawane w naszej wypożyczalni są za każdą rozpoczęta dobę (dzień) 7dni w tygodniu
Standardowo doba zawsze kończy się o 18 tej w tygodniu i o 17 tej w soboty (niedzielna doba kończy sie w poniedziałek rano o 8:00) ponieważ w niedziele wypożyczalnia jest nieczynna)

czyli niezależnie od tego o której klient zabiera maszynę doba kończy się o stałych godzinach (podobnie jak doby hotelowe) chyba że wyraźnie ustalono inaczej. Jest taka możliwość ale proszę pytać indywidualnie

Dzięki takiemu rozwiązaniu  możemy zaplanować i zapewnić Ci że jeżeli umówimy się z Tobą na konkretny termin nawet z miesięcznym wyprzedzeniem to maszyna bedzie na Ciebie oczekiwać w wyznaczonym czasie i możesz spokojnie w wyprzedzeniem zaplanować prace.

Zachęcamy aby sprzęt odebrać dzień wcześniej  ponieważ jest to ta sama opłata  a dzięki temu następnego dnia nie traci się czasu na przywiezienie maszyny tylko można juz pracować. 

Opłata jest za każdą rozpoczętą dobę niezależnie od tego czy maszyna pracowała czy nie.
Wcześniejsze zdanie sprzętu nie obniża kosztu wynajmu

Przykładowe możliwe sytuacje  tutaj

W dobie wynajmu zakłada się  standardowo do 8 roboczogodzin pracy
potem standardowo 20% stawki dobowej każda kolejna rozpoczęta nadgodzina
lub tak jak w opisie maszyny lub proszę pytać. Czasu pracy nie weryfikujemy w przypadku maszyn które nie mają liczników

 
3. Wypożyczalnia czynna jest w godz. od pon do piątku od 8:00-18:00 a w soboty od 8:00 do 17 tej. niedziela nieczynne. Niedzielna doba kończy się w poniedziałek o 8.00

Prosimy sie nie spóźniać ponieważ kolejny klient może już oczekiwać na wydanie sprzętu, ponadto wypożyczalnia może być już nieczynna co może wiązać sie z brakiem możliwości zdania sprzętu danego dnia i  naliczeniem opłaty za kolejną rozpoczętą dobę.
W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość odbioru maszyny z wypożyczalni w godzinach późniejszych (ustalane telefonicznie indywidualnie)

4. Każda chęć przedłużenia wynajmu na dłuższy okres niż zawarta umowa powinna być wyraźnie ustalona i potwierdzona czy jest taka możliwość.

5. Prosimy o przemyślane rezerwacje ponieważ w przypadku jeśli rezerwujesz maszynę np na 3 dni a będziesz chciał ją oddać wcześniej (powód zwrotu nie ma znaczenia) zobowiązany będziesz do zapłaty 100% stawki dobowej również za okres niewykorzystanych nie rozpoczętych dób na który była rezerwacja ponieważ w związku z zarezerwowaniem dla Ciebie tego terminu maszyny odmawiamy wynajmu każdej osobie która chce wynająć daną maszynę w tym samym okresie

Natomiast w przypadku rezerwacji  na 1 dzień nie zawsze może być możliwość przedłużenia na kolejny jeśli ktoś w międzyczasie już zarezerwuje

6. Wynajmowanej maszyny nie wolno podnajmować lub przekazywać do użytku osobom trzecim
 
7. Przed wydaniem maszyny spisywana jest umowa najmu oraz pobierana kaucja określona w opisie każdej maszyny. Koniec liczonego okresu wynajmu następuje z chwilą zdania kompletnego i sprawnego sprzętu w stanie który umożliwia dalszy wynajem.

Klient ponosi standardowo odpowiedzialność za uszkodzenia powstałe z jego winy, powstałe w wyniku zaniedbania i niewłaściwego użytkowania oraz kradzieży i działania osób trzecich..

Przykłady możliwego uszkodzenia z winy klienta
- wyszczerbienie noży spowodowane zrebkowaniem drutów gwoździ gałęzi z piachem i  kamykami
- przebicie koła (należy je skleić we własnym zakresie)
- zbicie lampy od świateł
- zatankowanie niewłaściwego paliwa
- itd

Możliwe uszkodzenia za które klient nie odpowiada
-uszkodzenie łożyska - wynikłe z normalnej eksploatacji
-pękniecie paska napędowego wynikłe z normalnej eksploatacji itp.


8  Wypożyczalnia w godzinach miedzy 10 a 16 może być czasami nieczynna (czasem w tym czasie wykonujemy też usługi)  dlatego prosimy zawsze dzwonić w  przypadku zwrotu przed godziną 16 tą aby potwierdzić obecność osoby upoważnionej do odbioru sprzętu.

9 W przypadku jakich kol wiek problemów prosimy nic nie naprawiać nie rozkręcać na własną rękę bez wcześniejszych ustaleń telefonicznych. Ponadto nawet najdrobniejsze uszkodzenia czy nieprawidłowośći należy zgłosić natychmiast  telefonicznie i zaprzestać pracy do wyjaśnienia. Natychmiastowe zgłoszenie problemu bedzie miało istotny wpływ na korzystne rozstrzygniecie uszkodzenia na korzyść klienta i uniknięcie dodatkowych uszkodzeń. W przypadku podjęcia próby samodzielnej naprawy bez zgłoszenia i bez zgody wypożyczalni najemca ponosi pełną odpowiedzialność za powstałe uszkodzenia a wypożyczalnia nie zwraca kosztów takiej naprawy.

10. po zakończonej pracy maszynę należy oczyścić z zabrudzeń do stanu co najmniej takiego w jakim została wypożyczona. W innym przypadku naliczona zostanie opłata za mycie w wysokości od min 15 zł lub 100 zł np. w przypadku zabrudzeń zeschniętego już betonu.

 

Serdecznie Zapraszamy:)
w razie jakich kol wiek pytań jesteśmy do dyspozycji pod nr tel.  693 563 841

Podane ceny sa cenami brutto (z Vat) dla osób prywatnych i netto + vat dla firm.

data aktualizacji 21.02.2023 r)